BURSLAR ve İNDİRİMLER
DESTEK BURSLARI

Spor Bursu
Üniversitemize yerleşen, lisansı aktif olarak devam eden milli sporculara %100 indirim bursu verilir. Ancak milli müsabakalara 1 yıl süreyle katılmayan öğrencinin bursu kesilir. Bursu kesilen öğrencinin öğrenim gördüğü yıl içerisinde tekrar müsabakaya katılması durumunda belirlenen burs, bir sonraki eğitim öğretim yılında uygulanır.

Bireysel veya takım spor dallarında, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılarak ilk üç derece içerisinde yer alan öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda ödül verilir.

Mütevelli Heyet tarafından belirlenecek spor dallarında profesyonel lig kulüplerinde lisanslı ve aktif olarak spor yapan öğrencilere belirlenen oran veya miktarda burs verilir.

Sanat, Proje, Yarışma ve Temsil Bursu
Ulusal veya uluslararası alanlarda Üniversitemizin ilgili birimlerinin bilgisi dâhilinde yürütülen proje ve yarışmalarda başarı elde eden ve başarısı burs komisyonunca kabul edilen öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenecek miktarda ödül verilir.

Kardeş İndirimi
Üniversitemizin ücretli programlarına veya kısmi burslu programlarına kayıt olan kardeşlerin her birine, aynı anda kayıtlı olduğu süre boyunca %10 ücret indirimi uygulanır.

Şehit Yakınları ile Gazi Yakınlarını Destekleme Bursu
Türk Silahlı Kuvvetleri veya Emniyet Genel Müdürlüğünden şehit veya gazi belgesi ibraz edilmesi şartıyla şehit eşi ve çocuklarına %100, gazinin kendisi, eşi ve çocuklarına %50 oranında indirim bursu uygulanır.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın eşi ve çocuklarına %100 indirim bursu uygulanır.

Şehit ve gazi bursları azami öğrenim süresince verilir.

FSMVÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017