Farklı Yarışmalarda Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Üniversitemizin 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde düzenlediği birbirinden özel 3 yarışmada dereceye girenler için ödül töreni Kandili Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

İlk ödül takdimi Güzel Sanatlar Fakültesinin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı desteğinde “Kimlik İstanbul” adıyla düzenlediği Sanat ve Tasarım Yarışması kapsamında yapıldı. Birincinin belirlenmediği yarışmada Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsrev Subaşı’nın takdimiyle ikincilik ödülünü Nesibe Seyhan ve Merve Can, üçüncülük ödülünü ise Tuğba Banu Oktay aldı. Mansiyon alan öğrenciler Emine Tuğyan, Ebru Çakır ve Dilber Nas Özer’de ödüllendirildi. 

Kampüsünü En İyi Anlatanlara Ödül

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı desteği ile Proje ve Araştırmalar Kulübü’nün düzenlediği “Kampüsüm ve Ben” kompozisyon yarışmasında ilk 3’e giren Büşra Kala, Rukiye Çetintürk, Yunus Karadağ ve mansiyon sahipleri Ayşe Sare Güngördü, Sedanur Kalkan, Ayşe Coşkun, Gurbet Alparaslan ve Hilal Tuğçe İnan ödüllerini öğretim üyelerinden aldı. En iyi kompozisyonun sahibi Büşra Kala, kompozisyonunu dinleyiciler önünde de okudu.

Fetih Bilincini Şiire Yansıtanlar

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi olarak her yıl yaptığımız fetih etkinlikleri kapsamında lise öğrencileri arasında düzenlediğimiz “Fetih Nesli Olmak ve Fatih” konulu şiir yarışmasında derece girenler ödüllerini Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Gerçek,  Rektör Prof. Dr. Musa Duman ve öğretim üyelerinin elinden aldı. Fetih bilincini en iyi yansıtan şiirleri yazanlar Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi’nden Bedirhan Örkcü, Güzelyurt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Merve Telimen ve Bağcılar Ahi Evran Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ömer Faruk Tanhan oldu. Yarışmanın birincisi Bedirhan Örkcü şiirini dinleyicilerle paylaştı. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

FSMVÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017