Fotografik Bakışlar Sergisi

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri eğitim süresince edindikleri tecrübelerin fotoğrafa yansımalarını “Fotografik Bakışlar” ismiyle sergiliyor.

“Fotografik Bakışlar” isimli sergi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Aykut Özbay, Öğr. Gör. Abdüsselam Ferşatoğlu ve diğer fakülte akademisyenleri ile öğrencilerin katılımıyla Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açıldı.

Açılışta konuşan Prof. Dr. Subaşı, “Bir fotoğraf karesi bazen bin sayfalık bir kitabın anlatamadığını anlattır. Fotoğraf atölyesinde öğrencilerin ne kadar heyecanlı çalıştığına şahit oluyorum. Bu sergi o çabanın sonucudur.” dedi. Öğr. Gör. Ferşatoğlu, beklediklerinden daha güzel fotoğraflar ortaya çıktığını söyleyerek, fotoğrafların grafik alt yapısına sahip öğrenciler tarafından çekilmesinin, fotoğrafların estetik boyutunu arttırdığını belirtti. Konuşmaların ardından hep birlikte kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi.

Sergi, Öğr. Gör. Abdüsselam Ferşatoğlu rehberliğinde Grafik Tasarım Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinin, altı aylık çalışmaları sonucu hazırlandı. “FotografikBakışlar” sergisinde, öğrencilerin farklı zaman ve mekânlarda gerçekleştirdikleri projelerden seçilmiş çalışmalar yer alıyor. Mavi, Ters Işık, İbadet, Çocuk, Kubbeler, Şehirde Sükûnet, Mezarlık, Kırmızı, Kedi, Doğa ve İnsan, Balıkçılar, Rengârenk, Saatler, Pencereler, Sokak Satıcıları, Yansıma, Doğal Çerçeveler ve Makro, sergide yer alan fotoğraf konularından bazıları… Sergide 22 öğrencinin akademisyenlerle birlikte hazırladığı 85 fotoğraf görücüye çıktı.  

FSMVÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017