Sıfırın Altında da Gökyüzünü Görmek Mümkün!

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Sergileme Teknikleri Programı kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Sıfırın Altında” sergisi Kandilli Yerleşkesi -3. katında izleyici ile buluştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla açılan sergi, hem ismi hem de içeriğiyle popüler kültürün dayattığı güzellik anlayışına, yüzeysel bakışa ve teknoloji bağımlılığına karşı duruş sergiliyor.

Sergi, canlıya ya da eşyaya yöneltilen yüzeysel bakışın gerçek değeri görmeye engel olduğunu düşünen, derine bakmayı, yeraltındaki güzellikleri fark etmeyi önemseyen öğrencilerin farklı disiplinlerdeki eserlerinden oluşuyor. -3. katta yer alan sergi, her negatifin aslında olumsuz olmadığını, bakış açısına göre değer kazandığını göstermeye çalışıyor. Sergi salonunun -3.’te olmasına karşın geniş ve ferah bir sergileme alanı sunması, yeraltında çalışan veya bodrum kat dairelerde oturanlarla empati kurmaya davet ediyor. Gökyüzünü görmeden ya da gün ışığı olmadan suni aydınlatmayla insanın kendini bulutların üstünde hissetmesinin mümkün olduğu vurgulanıyor.

"Sıfırın Altında" sergisi, 20 Haziran’a kadar açık kalacak. 

FSMVÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017