Üniversitemizde Mezuniyet Coşkusu

Üniversitemizin 2017 yılı mezuniyet töreni büyük bir heyecan ve coşku ile yapıldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz mezuniyet programının ilk oturumunda Üniversitemizin Meslek Yüksekokulları öğrencileri mezuniyet belgelerini aldı.

Müzik dinletisi ile başlayan, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programa Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy, Mütevelli Heyet Başkanımız İsmail Gerçek, Mütevelli Heyet üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fahameddin Başar, Genel Sekreterimiz Âlim Türkyılmaz, akademisyenlerimiz, veliler ve öğrencilerimiz katıldı.

“Hem maddi, hem de manevi destek sağlayan bir üniversite”

Programda Yüksekokullar mezunları adına Adalet Programı birincisi Cannur Albay bir konuşma gerçekleştirdi. Albay konuşmasında, “Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin bir öğrencisi olarak şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, üniversitem en yüksek burs imkânıyla dahi okuyan öğrencilerimize girdikleri derecelerden ötürü ekstra burslarla hem maddi hem de manevi destek sağlayarak, köprüyü geçene kadar değil öğrencisi olduktan sonra da destekleyen bir üniversitedir” dedi.

 “Ortak bir sevinci paylaşıyoruz”

Öğrencilere seslenen Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Burhan Ersoy, “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz” dedi. Öğrencilerin artık mezun olarak yeni bir hayata başlayacaklarını dile getiren Ersoy, “Hayatın bu yeni aşamasında üniversite yılları bir tatlı anı olarak kalırken, zorlu hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cannur Albay’a diploması ve ödülü takdim edildi.

Ardından tören, mezunlara diplomalarının ve program birincilerine hediyelerinin verilmesiyle devam etti. Diplomalarını alan mezun öğrencilerimizin heyecanları doruktaydı. Hep birlikte yeniden sahnede yerlerini alan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz coşkuyla keplerini havaya fırlattılar.

 “Mezuniyete özel sergi açılışı yapıldı”

Mezuniyet töreninin ilk oturumunun ardından Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu Mezuniyet Özel Sergisi açılışı gerçekleştirildi. Çini, dokuma, hat sanatı, minyatür ve tezhip çalışmalarından oluşan sergi, büyük ilgi gördü.

Lisans öğrencilerimizin diplomalarını alacağı töreninin öğleden sonraki bölümü sergi açılışının ardından yapıldı.

Vakıflardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Mütevelli Heyet Başkanımız İsmail Gerçek, Mütevelli Heyet Üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fahameddin Başar, akademisyenlerimiz ve velilerimizin katıldığı programda coşku yine tüm yoğunluğu ile devam etti.

Müzik dinletisinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmaları kısmında Üniversite birincimiz ve Psikoloji Bölümü öğrencimiz Vildan Tavukçu kürsüye çıktı.

“Hedefimiz dünyayı aydınlatmaktır”

Tavukçu yaptığı konuşmada, "Bundan sonra bize düşen çabalarımızı daha da artırarak sürdürmektedir. Çünkü yalnızca Türkiye’deki mezunlar değil bugün dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olanlar da bizim rakibimizdir. Ve hedefimiz bilimde ve değerler alanında tarihte olduğu gibi dünyayı aydınlatmaktır." ifadelerini kullandı.

“Mezun olduktan sonra bağımızı koparmıyoruz”

Mezuniyet töreninin hem sabah hem de öğleden sonraki kısmında salona hitap eden Rektörümüz Prof. Dr. Musa Duman konuşmasında, üniversite olarak öğrencilerle mezun olduktan sonra da bağların koparılmadığını ve katkı alışverişinin devam ettiğini belirterek, öğrencilerin de mezun olduktan sonra bu konuya hassasiyet göstermelerini rica etti.

“Gelişmiş ülkelerin temelinde eğitimli insan gücü var”

Yine her iki oturumda konuşma yapan Mütevelli Heyet Başkanımız İsmail Gerçek konuşmasında, eğitimin ne denli önemli olduğundan bahsederken, gelişmiş ülkelerin temelinde eğitimli insanların gücü olduğuna dikkati çekerek, “Biz de Üniversite olarak gençlerimizin bilimsel ve teknik açıdan yeterli birikime sahip, üretken düşünceye sahip, araştırmacı, geniş ufuklu ve sağlam muhakemeli bireyler olmaları için çalışıyor, ülkemizin bilgi toplumu olmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Başkan ayrıca gençlere hayatlarında onlara yön gösterecek altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

“Azim gösterdikçe başarıya hızla ulaşacaksınız”

Son olarak salona hitap eden vakıflardan sorumlu Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, gençlerin zorluklar karşısında yılmamaları ve pes etmemeleri gerektiğini belirterek, gençlerin çalıştıkça, azim gösterdikçe başarıya hızla ulaşacaklarını söyledi.

Konuşmasının ardından Mütevelli Heyet Başkanımız ve Rektörümüz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hüsrev Subaşı tarafından yapılan “Maşallah” yazılı bir hat tablosunu, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a hediye ettiler.

Sonrasında sahneye davet edilen Üniversite birincimiz Vildan Tavukçu’ya diploması ve ödülü takdim edildi. Öğrencimizin Şeref Kütüğüne isim çakması ile devam eden tören, mezunlara diplomalarının ve program birincilerine hediyelerinin verilmesiyle devam etti.

Sonrasında tüm misafirlerin ve öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği ana gelindi ve mezunlar coşkuyla keplerini havaya fırlattı.

FSMVÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2017