Neden Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde olmalısın?
İşte 13 neden…

Nitelikli eğitimiyle değer verir

Sosyal bilimler, fen bilimleri ve sanat alanında güçlü bir akademik kadronun desteğiyle bilgi ve teknoloji üretip kariyerine üniversitenin ilk yılından itibaren yön verebilirsin.

Burs imkânlarıyla değer verir

Tercihini önemseyen, çalışma azmini teşvik eden burs imkânlarıyla eğitim hayatında yeni fırsatlar yakalayabilirsin.

Teknolojik imkânlarıyla değer verir

Geniş bir çerçevede projeler geliştirmene imkân veren laboratuvarlar, uygulama ve araştırma merkezlerinde geleceğin teknolojilerini üretip Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunabilirsin.

Üniversite-sanayi iş birliğiyle değer verir

Sektörün pratik sahadaki uygulamalarını üniversite uygulama ve araştırma merkezlerinde geliştirilen teknolojilerle kolaylaştıran, öğrencilerini pratik sahanın beklentilerine göre yetiştiren eğitim programlarıyla iş hayatına daha hazır olabilirsin.

Bilgiye erişme imkânlarıyla değer verir

Eğitim ve araştırma ihtiyacına destek veren 6 kütüphanede 90 bin kitap, 242 bin elektronik kitap, yüzlerce dergi, veri tabanı, günlük gazete ve film arşivi ile bilgi hazineni zenginleştirebilirsin.

Uluslararası bağlantılarıyla değer verir

Dünyanın saygın üniversiteleriyle iş birlikleri sayesinde küresel dünyanın bir parçası olup akademik ve kültürel bakış açını genişletebilirsin.

Kültürel ve sosyal etkinlikleriyle değer verir

Ortak hayalleri paylaştığın arkadaşlarınla öğrenci kulüpleri sayesinde zamana iz bırakan etkinlikler yapıp yılda 1000’den fazla etkinlikte yerini alabilirsin.

Sportif faaliyetleriyle değer verir

Birçok öğrencimizin ulusal başarılara imza attığı spor dallarından birinde mücadele edip öğrenci kimliğinin yanına sporcu kimliğini de ekleyebilirsin.

Tarih bilinciyle değer verir

Köklerimizden ilham alarak oluşturduğumuz vizyonumuz sayesinde Türkiye’nin teknolojik, entelektüel, sosyal, kültürel ve ekonomik birikimine katkı sunabilirsin.

Kariyer fırsatlarıyla değer verir

Kendini keşfetme, hedeflerini belirleme ve gerçekleştirme yolunda Kariyer Merkezi’nden destek alarak hem eğitimin sürecinde hem de mezuniyet sonrasında iş hayatının beklentilerine cevap verebilecek donanıma sahip olabilirsin.

Fark yaratan projeleriyle değer verir

Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların desteklediği toplumsal fayda gözeten bilimsel, kültürel ve sosyal projelere imza atıp fikrini gerçeğe dönüştürebilirsin.

Yurt dışı eğitim fırsatlarıyla değer verir

Ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programlarıyla farklı kültürleri keşfe çıkıp yeni diller öğrenebilir ve küresel farkındalığını artırabilirsin.

Eğitim fırsatlarıyla değer verir

Çift anadal programlarıyla iki bölümü aynı anda okuyup iki diploma sahibi olabilir, ilgi alanların doğrultusunda seçeceğin bölümde yan dal yapıp bilgi alanını genişletebilirsin.

Yerleşkelerimiz