Bilgi ve yeteneklerini sürekli geliştiren, insani değerlere ve farklılıklara saygılı üretken ve vizyoner nesiller yetiştirmek misyonuyla 2010 yılında İstanbul’da kurulan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, 12 yıldır aynı heyecanla eğitim yolculuğunu sürdürüyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı, Sinan Ağa bin Abdurrahman Vakfı (Mimar Sinan), Nurbanu Valide Sultan Vakfı, Hatice Sultan Vakfı ve Abdullahoğlu Hacı Abdülaziz Ağa Vakfı olmak üzere 5 kurucu vakfın himayesinde kurulan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, sosyal ve fen bilimleri alanlarında eğitim veriyor.


Neden Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde olmalısın?
İşte 12 neden…

1- Gerçek bir vakıf üniversitesindesin!

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 2010 yılında kurulmuştur. Kurucu vakıflarımız ve tarihçemiz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

2- Akademik kadromuz güçlü

Akademik dünyayı ve pratik sahayı uzun yıllar deneyimlemiş yüzlerce öğretim üyemiz seni bekliyor.

3- Burslar, indirimler burada

Mevcut öğrencilerimizin %97’inin burslu olduğunu biliyor muydun? Burslar ve indirimler hakkında aklındaki tüm soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsin.

4- Ulaşım çok kolay

Üniversite eğitimine devam ederken şehri keşfetmek sana çok iyi gelecek. Metrobüs, metro ve tüm ulaşım ağlarına kısa sürede ulaşabileceğin yerleşkelerimize buradan ulaşabilirsin.

5- Üniversite sanayi işbirliği içinde

Pratik sahayı uygulama ve araştırma merkezlerimizde deneyimlemek istersen tüm merkezlerimiz hakkında detaylı bilgiler burada.

6- Burada bilgiye erişmek çok kolay

Eğitim ve araştırma ihtiyacına destek veren 7 kütüphanede 120.636 kitap, 1588 dergi, 384.751 e-kitap ve 44629 e-dergi arşivi seni bekliyor.

7- Kapılarımız dünyaya açılıyor

Ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programlarıyla farklı kültürleri keşfe çıkıp yeni diller öğrenebilir ve küresel farkındalığını artırman mümkün.

8- Burada projeler değerli

Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların desteklediği toplumsal fayda gözeten bilimsel, kültürel ve sosyal projelere imza atıp fikrini gerçeğe dönüştürebilirsin.

9- Eğitimine önem veriyoruz

Çift anadal programlarıyla iki bölümü aynı anda okuyup iki diploma sahibi olabilir, ilgi alanların doğrultusunda seçeceğin bölümde yan dal yapıp bilgi alanını genişletebilirsin.

10- Tarih bilinciyle geleceğe yürüyoruz

Köklerimizden ilham alarak oluşturduğumuz vizyonumuzla Türkiye’nin teknolojik, entelektüel, sosyal, kültürel ve ekonomik birikimine katkı sunman mümkün.

11- Spora ve sporcuya önem veriyoruz

Birçok öğrencimizin ulusal başarılara imza attığı spor dallarından birinde mücadele edip öğrenci kimliğinin yanına sporcu kimliğini de ekleyebilirsin.

12- Kültürel ve sosyal etkinlikler burada

Ortak hayalleri paylaştığın arkadaşlarınla öğrenci kulüpleri sayesinde zamana iz bırakan etkinlikler yapıp yılda 1000’den fazla etkinlikte yerini alabilirsin.

Yerleşkelerimiz