Neden Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde olmalısın?
İşte 12 neden…

1- Gerçek bir vakıf üniversitesindesin!

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce 2010 yılında kurulmuştur. Kurucu vakıflarımız ve tarihçemiz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

2- Akademik kadromuz güçlü

Akademik dünyayı ve pratik sahayı uzun yıllar deneyimlemiş yüzlerce öğretim üyemiz seni bekliyor.

3- Burslar, indirimler burada

Mevcut öğrencilerimizin %95’inin burslu olduğunu biliyor muydun? Burslar ve indirimler hakkında aklındaki tüm soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsin.

4- Ulaşım çok kolay

Üniversite eğitimine devam ederken şehri keşfetmek sana çok iyi gelecek. Metrobüs, metro ve tüm ulaşım ağlarına kısa sürede ulaşabileceğin yerleşkelerimize buradan ulaşabilirsin.

5- Üniversite sanayi işbirliği içinde

Pratik sahayı uygulama ve araştırma merkezlerimizde deneyimlemek istersen tüm merkezlerimiz hakkında detaylı bilgiler burada.

6- Burada bilgiye erişmek çok kolay

Eğitim ve araştırma ihtiyacına destek veren 6 kütüphanede 90 bin kitap, 242 bin elektronik kitap, yüzlerce dergi, veri tabanı, günlük gazete ve film arşivi seni bekliyor.

7- Kapılarımız dünyaya açılıyor

Ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programlarıyla farklı kültürleri keşfe çıkıp yeni diller öğrenebilir ve küresel farkındalığını artırman mümkün.

8- Burada projeler değerli

Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların desteklediği toplumsal fayda gözeten bilimsel, kültürel ve sosyal projelere imza atıp fikrini gerçeğe dönüştürebilirsin.

9- Eğitimine önem veriyoruz

Çift anadal programlarıyla iki bölümü aynı anda okuyup iki diploma sahibi olabilir, ilgi alanların doğrultusunda seçeceğin bölümde yan dal yapıp bilgi alanını genişletebilirsin.

10- Tarih bilinciyle geleceğe yürüyoruz

Köklerimizden ilham alarak oluşturduğumuz vizyonumuzla Türkiye’nin teknolojik, entelektüel, sosyal, kültürel ve ekonomik birikimine katkı sunman mümkün.

11- Spora ve sporcuya önem veriyoruz

Birçok öğrencimizin ulusal başarılara imza attığı spor dallarından birinde mücadele edip öğrenci kimliğinin yanına sporcu kimliğini de ekleyebilirsin.

12- Kültürel ve sosyal etkinlikler burada

Ortak hayalleri paylaştığın arkadaşlarınla öğrenci kulüpleri sayesinde zamana iz bırakan etkinlikler yapıp yılda 1000’den fazla etkinlikte yerini alabilirsin.

Yerleşkelerimiz