Engelsiz FSMVÜ

Engelsiz FSMVÜ Birimi

Üniversitemizde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde tüm mensuplarımızın erişilebilir yaşama katkı sağlayabilecekleri bir birim olarak kurulmuştur.

Birim olarak özel gereksinimi olan öğrenci ve personelimizin öğrenim ve çalışma hayatlarındaki ihtiyaçlarını tespit ederek; akademik, idari, fiziksel, psikolojik, barınma ve sosyal alanlarla ilgili gereksinim duydukları çalışmaları yürütmektedir.

Engelsiz FSMVÜ Birimi yaşam boyunca zorluk yaşanabilecek mekanların erişilebilirliği üzerine de çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda çevre şartlarını uygun hale getirmede gayret sarf ederek ulaşılabilirlik sağlamak ve engelsiz kampüs oluşturmak, eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak eğitim sürecini özel gereksinimli öğrenciler için uygun hale getirmek, sosyo-kültürel faaliyetlere erişimde teşvik/destek çalışmalarıyla etkin katılımı sağlamak ve engeller konusunda farkındalık oluşturmak birimimizin yaptığı faaliyetler arasında yer almaktadır.

Birimimiz çalışmalarına özel gereksinimi olan/olmayan her öğrenci ve personel katılabilmekte, gönüllü olarak destek verebilmektedir.

Engelsiz FSMVÜ Birimi web sitesine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://sks.fsm.edu.tr/Saglik-Kultur-ve-Spor-D-Baskanligi--Engelsiz-FSMVU-Birimi

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 521 81 00 / 4063

E-Mail: [email protected]

Adres: Sütlüce Mah. Karaağaç Cad. No: 12/A Beyoğlu İstanbul

Birime Kayıt

Birime Kayıt Olmak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

Özel gereksinim durumunu gösteren sağlık raporu ile bizzat birime başvuru yaparak

ya da

Engelsiz FSMVÜ Birimi web sayfasında bulunan kayıt formunu doldurup [email protected] adresine mail atabilir veya Engelsiz FSMVÜ Bilgi Formunu doldurup sağlık raporunu formda ilgili yere yükleyerek de kaydolabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra özel gereksinimli öğrencinin birime kaydın tamamlanır ve birim uzmanı tarafından öğrenci ile iletişime geçilerek ihtiyaç ve talepler hakkında görüşülür.

Engelsiz FSMVÜ Bilgi Formuna ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Link: https://formlar.fsm.edu.tr/Engelsiz-FSMVU-Birimi-Bilgi-Formu

Her dönem başında, ders başlangıç tarihinden itibaren iki hafta içerisinde Engelsiz FSMVÜ Birimi`ne kayıt olmak gerekir.

Soru ve görüşleriniz için [email protected] mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.