Ödeme Seçenekleri ve Koşulları

Peşin Ödeme

Öğrenim ücretini peşin ödeyecek öğrenciler kayıt tarihlerinde  öğrenci numaraları ile birlikte Albaraka  Türk Katılım Bankası ( Şube Gişelerini )  kullanarak yapabilirler. (Öğrenim ücretinin tamamının nakit veya kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %6 Peşin ödeme indirimi uygulanır.)

*Banka hesaplarımız HAVALE ve EFT işlemlerine kapalı olduğundan bu yöntemlerle ödeme yapılamamaktadır. (Bu nedenle hesap numarası ve IBAN bilgisi talep edilmesine gerek yoktur.)

Kredi kartı ile Ödeme

Öğrenim ücretini kredi kartı ile ödeyecek öğrenciler, https://odeme.fsm.edu.tr adresine girerek anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarıyla ödeme yapabilirler. Anlaşmalı kartlarla (World, Bonus, Bankkart Combo, Paraf) yapılan taksitli ödemelerde vade farksız 10 taksit yapılmaktadır.

Miles&Smiles ve American Express (Amex) tabanlı kredi kartlarıyla işlem yapılamamaktadır.Axess ve Maximum kartla olan anlaşmalarımız sona erdiğinden bu kartlarla taksitli ödemelerde kullanılamaz.

Öğrenim Kredisi ile Ödeme

Öğrenim ücretini banka kredisi kullanarak ödeyecek öğrencilerin velileri, kayıt tarihlerinde Haliç Yerleşkemizde hizmet verecek olan Albaraka Türk Bankası mobil şubesine uğrayarak veya bulundukları yerlerdeki en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Bankayla olan anlaşmamız gereği öğrenim ücreti vade farksız 10 taksit olarak ödenmektedir.

Öğrenim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredi kullanacakların;
Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
İkametgâh belgesi veya konuta ait üzerine kayıtlı fatura (cep telefonu hariç elektrik, su, doğalgaz vb. faturalardan maks. 1 aylık),
İşletme sahibi olan veliler için, Vergi Levhası ve 2017 beyannamesi ve tahakkukları,
Çalışan veliler için, iş yerinden onaylı maaş bordrosu.

Albaraka Beşyüzevler Müşteri Temsilcileri
Yunus Çelikkıran 0542 332 66 93
Olcay Seçkin 0534 704 42 79 

Öğrenci Muhasebesi Uzmanı
Seher ÇELİK  0212 521 81 00 / 1062

scelik@fsm.edu.tr

*Eğitim ödemelerinizi yukarıda belirtilen kanalları kullanarak Türkiye’nin her yerinden yapabilirsiniz.

*Ödemeniz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ise; online ödeme ekranımız ‘odeme.fsm.edu.tr’ye girdiğinizde borcunuzun ’0’ sıfır olarak gözükmesi gerekmektedir.