Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Bilişim Güvenliği Teknolojisi Programı, hedef bilgi güvenliğinin; gizlilik, bütünlük ve kullanılabilirlik ilkeleri doğrultusunda sağlanması ve ortaya çıkabilecek güvenlik problemlerine hızlı, doğru çözümler üretebilen, bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği, bilgisayar programcılığı alanları ağırlıklı olmak üzere ilgili tüm alanlarda faaliyet gösteren firmaların ihtiyacı olan nitelikli ve donanımlı uzman elemanlar yetiştirmeyi amaçlıyor.

Dersler:

Zengin bir müfredata sahip olan 2 yıllık programda Siber Saldırı ve Savunma Yöntemleri, Nesne Tabanlı Programlama, Sunucu Güvenliği Yönetimi, Bilgi ve Ağ Güvenliği Yönetimi, Yapay Zekâ Tekniği ve Uygulamaları gibi birçok alan bazında dersler yer alacak.

Mezuniyetten sonra:

Bu programdan mezun olanları farklı alanlarda birçok iş fırsatı bekliyor. Mezunlar sistem güvenliği gerektiren tüm elektronik bilginin olduğu firmalarda, bilgi işlem merkezleri ve yazılım firmalarında, sistem destek uzmanı gerektiren alanlarda, kurumsal bilgi güvenliği analiz, tasarım ve uygulama gerektiren alanlarda, bilişim güvenliği standartlarının uygulanması safhalarında görev alabilecekler.Bölüm Puan ve Ücretleri

Bölümler Puan Türü Kontenjan Taban Puan Taban Başarı Sırası Ücret Bilgi