Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)

 

             Neden FSMVÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)?

 

-        Bölümümüz %100 İngilizce eğitimi programı ve güncel içeriği ile öğrencilere kendi alanlarında İngilizceyi etkin bir şekilde kullanma imkânı sunuyor. Bir yıllık İngilizce hazırlık eğitiminin yanı sıra zorunlu ileri düzey dil dersleri ve kendi alanlarındaki dersleri de İngilizce olarak işleyecek olan öğrencilerimiz mezun olduklarında çeşitli sektörlerde dil becerilerini kullanmaya hazır hale geliyorlar.

 

-        Zorunlu derslerimiz ve geniş seçmeli ders yelpazemiz sayesinde öğrencilerimiz istatistiksel ve kavramsal analiz metotlarının yanı sıra siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler disiplininin çeşitli alanlarına odaklanabilir, belirli bir bölge ve ikinci bir yabancı dil konusunda uzmanlaşabilir, ya da ilgi duydukları finans, programlama vb. alanlarda dersler alabilirler.

 

-        Bölümümüz yurt dışı ve yurt içinde önde gelen kurumlarda doktorlarını tamamlamış, deneyimli ve güçlü akademik kadrosuyla dünya standartlarında ve güvenilir bir eğitim programı sunuyor. 

 

-        Çift Anadal ve Yandal programlarımız sayesinde başarılı öğrencilerimiz kendi alanlarının dışında ilgi duydukları ikinci bir alanda daha yetkinlik sağlayabilir ve bu yetkinliklerini ikinci bir diploma ile belgeleyebilirler.

 

-        Dünya’nın önde gelen kurumları ile iş birliklerimiz sayesinde öğrencilerimiz bölümümüz aracılığıyla dünyanın çeşitli bölgelerinde eğitim görebilirler. Bölümümüz Erasmus programının yanı sıra üyesi olduğu diğer değişim programları sayesinde öğrencilerine yurt dışında eğitim, staj ve çok kültürlü küresel bir ortamı tecrübe etme imkânı sağlamaktadır.

 

-        İlk sene öğrencilerimizin tamamı %100 burslu olarak eğitime başlayacaktır. FSMVÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tercih ederek çeşitli burs seçeneklerinin yanı sıra eğitim sırasında geniş staj imkanlarına sahip olabilirsiniz.

 

 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)

2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak eğitim dili %100 İngilizce olan bölümümüzde, öğrencilerimiz 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık okulunu tamamlayıp yabancı dil sınavında başarılı oldukları takdirde lisans eğitimine başlayabileceklerdir. Öğrencilerimiz 4 yıl boyunca görecekleri lisans derslerini ve zorunlu stajları başarıyla tamamladıktan sonra İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans Diploması’na sahip olacaklardır. (Çamlıca yerleşkesi ve Üsküdar)

 

 

Geleceğin Liderleri FSMVÜ’ de Yetişiyor

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde eğitim vermeye başlayacak Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programı, çağın gereksinimlerine, devamlı değişmekte ve kendini güncellemekte olan yönetim anlayışlarını ve araçlarını anlayabilecek, teknolojik gelişmeleri özellikle de bilişim alanındaki gelişmeleri takip ederek bu dijital çağın yönetim kadrolarında yer alabilecek geleceğin yenilikçi liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir

 

Kariyer Fırsatları

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Lisans programından mezun olan öğrenciler yurt içi ve yurt dışında, yerel ve uluslararası ölçekte çeşitli kuruluşların farklı departmanlarında kariyerlerine devam edebilirler:

-        Kamu Kurumları (Bakanlıklar, Devlet Daireleri vb.)

-        Akademi

-        Sivil Toplum ve Düşünce Kuruluşları

-        Uluslararası Örgütler

-        Uluslararası Güvenlik

-        İletişim

-        Medya

-        Halka İlişkiler

-        Uluslararası Ticaret ve FinansBölüm Puan ve Ücretleri

Bölümler Puan Türü Kontenjan Taban Puan Taban Başarı Sırası Ücret Bilgi
*İşletme (%50 İndirim) EA - 179,8822 1793494 - Öğretim Dili % 100 İngilizce
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 İndirim) EA - 218,8770 1301950 - Öğretim Dili % 100 İngilizce
İngilizce Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık Programı ücretleri bölüm ücretlerinizle aynıdır.

*Öğretim dili % 100 İngilizce ve % 30 İngilizce olan programlarda zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ücretleri ve Kontenjanlarıdır.