İşletme (İngilizce)

             Neden FSMVÜ İşletme (İngilizce) ?

-   Eğitim dili %100 İngilizce İşletme lisans programı ile İngilizceyi üst düzey kullanma imkânı sunuyoruz.

-   Zengin ve çeşitlendirilmiş seçmeli ders havuzumuz, öğrencilerimizin İşletmenin farklı alanlarında uzmanlaşmasına olanak sağlıyor.

- Akademik ve sektörel deneyime sahip güçlü akademik kadromuzla, dünya standartlarında araştırma ve eğitim hizmeti veriyoruz.

-  Öğrencilerimizin, eğitim faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duydukları yerli ve yabancı tüm kaynakları temin eden THY destekli bir kütüphaneye sahibiz.

-  İşletme Lisans bölümünde başarılı olan öğrencilere, fakülte bünyesinde ya da diğer fakültelerde ilgi duydukları bölümler ile çift anadal/yandal yapma imkânı sunuyoruz.

-   Zorunlu staj programları ile öğrencilerimize iş dünyasının ihtiyaçlarını daha iyi anlama ve sektöre hazırlanma imkânı sunuyoruz.

-     Erasmus değişim programları ile yurt dışında öğrenim ve staj imkânı sunuyoruz.

-     En popüler programlama dillerinden olan Python dersi ile E-ticaret sektörü için veri bilimi uygulamaları yetkinliği ve teknogirişimci olma fırsatı kazanacaksınız.

- Akademik Metin Analizi/Akademik Yazım dersleri ile analitik ve yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirip bir araştırma makalesi yazma becerileri kazanacaksınız.

-    Meslek ve iş alanı seçme konusunda öğrencilerimize profesyonel kariyer danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

 

İşletme (İngilizce)

2021-2022 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak eğitim dili %100 İngilizce olan İşletme bölümümüzde, öğrencilerimiz 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık okulunu tamamlayıp yabancı dil sınavında başarılı oldukları takdirde lisans eğitimine başlayabileceklerdir. Öğrencilerimiz 4 yıl boyunca görecekleri İşletme lisans derslerini ve zorunlu stajları başarıyla tamamladıktan sonra İngilizce İşletme Lisans Diploması’na sahip olacaklardır. (Çamlıca yerleşkesi ve Üsküdar)

 

Geleceğin Liderleri FSMVÜ’ de Yetişiyor

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde eğitim vermeye başlayacak İşletme programı, çağın gereksinimlerine, devamlı değişmekte ve kendini güncellemekte olan yönetim anlayışlarını ve araçlarını anlayabilecek, teknolojik gelişmeleri özellikle de bilişim alanındaki gelişmeleri takip ederek bu dijital çağın yönetim kadrolarında yer alabilecek geleceğin yenilikçi liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir

 

Geniş Bir Seçmeli Ders Havuzu

Öğrencilerimiz, İşletme müfredatında ek seçmeli dersler ile seçtikleri alanda uzmanlaşmaya teşvik edilir. Ayrıca, akademik ve sektörel deneyime sahip öğretim üyelerinin, öğrencilerimizi seçtikleri alanda yönlendirmeleriyle iş dünyasına hazırlanma ve kariyerleri için doğru kararlar alma imkanına sahip olurlar. Uzmanlaşma alanları:

-        Girişimcilik

-        Finans

-        Pazarlama

-        Tedarik Zinciri Yönetimi

-        Yönetim Bilişim Sistemleri

-        İş Analitiği 

Kariyer Fırsatları

İşletme Lisans programından mezun olan öğrenciler ulusal ve uluslararası kuruluşların farklı departmanlarında kariyerlerine devam edebilirler.

-        Pazarlama 

-        Satış

-        Tedarik Zinciri Yönetimi

-        Operasyon Yönetimi

-        Finans

-        Dış Ticaret

-        Muhasebe

-        Proje YönetimiBölüm Puan ve Ücretleri

Bölümler Puan Türü Kontenjan Taban Puan Taban Başarı Sırası Ücret Bilgi
*İşletme (%50 İndirim) EA - 179,8822 1793494 - Öğretim Dili % 100 İngilizce
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 İndirim) EA - 218,8770 1301950 - Öğretim Dili % 100 İngilizce
İngilizce Hazırlık Programı
İngilizce Hazırlık Programı ücretleri bölüm ücretlerinizle aynıdır.

*Öğretim dili % 100 İngilizce ve % 30 İngilizce olan programlarda zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ücretleri ve Kontenjanlarıdır.